/usr/local/apache/htdocs/lib/public_html/book/KIS/darvin.txt Библиотека на Meta.Ua Дарвін та невигадана історія динозаврів (фрагмент)
<META>
Интернет
Реестр
Новости
Рефераты
Товары
Библиотека
Библиотека
Попробуй новую версию Библиотеки!
http://testlib.meta.ua/
Онлайн переводчик
поменять


Назва: Дарвін та невигадана історія про динозаврів

Автори: Лука Новеллі

ISBN 966-8039-77-7
Мова: Українська (переклад з італійської)
Видавництво "К.І.С"
Рік 2005 г.
М'яка обкладинка
Кількість сторінок: 112
Опис: У цій книжці цікаво й захопливо про своє життя та наукову діяльність Чарльз Дарвін розповідає сам! Читач матиме нагоду «зазирнути» в таємницю динозаврів, познайомитись з великою родиною Дарвінів, дізнатись про тогочасних науковців та їхні погляди, подорожувати різними країнами й континентами. І хоча всім відомо, що людина створена Богом, можна спитати в самого вченого, чи справді він походить від мавпи.

Цільова авдиторія: Кумедні й дотепні малюнки-ілюстрації допоможуть школяреві яскравіше уявити світ природи, а також ліпше зрозуміти такі поняття, як «еволюція», «природний відбір», «спадковість» тощо.


Чарльз Дарвін першим повів мову про теорію
еволюції й почав досліджувати походження людини.
Все життя він колекціонував викопні окам’янілості
й займався вивченням вимерлих тварин, однак
ніколи не зупинявся на динозаврах — улюбленій темі
досить вузького кола науковців. Серед них такі, як
Томас Гекслі, великий друг Дарвіна, та професор
Річард Оуен — його найзапекліший противник.
Це — лише один штрих нашої історії. Тривала
суперечка про походження видів розвивалася саме
на тлі зростання зацікавленості динозаврами.
Отже, вони й супроводжуватимуть нас шляхом
розвитку теорії еволюції.
Про що ця книга…

Про мене, Чарльза Дарвіна. Я сам вам оповідатиму про себе.
Про мою подорож навколо світу на кораблі «Біґль».
Про тропічні ліси, про Галапагосові острови та різноманітних тварин.
Про теорію природного відбору, яка мені спала на думку.
Про всю мою численну родину та одну дуже відому книгу.
Про мої міркування з приводу походження людини.
А також про динозаврів.До XVII століття більшість учених Старого світу вважали, що Землю населяють всього кілька сотень видів живих істот. Та й справді, чи могло б їх бути більше, якщо всі вони мали вміститися в Ноєвому ковчегу, який урятував їх від Всесвітнього потопу? Однак з відкриттям Америки кількість видів тварин значно зростає. Крім того, в гірських породах та в глибинних шарах землі знаходять окам’янілі рештки загадкових створінь. Люди одразу уявляють собі цих тварин чудовиськами велетенських розмірів. Для того, хто бажав читати «книгу природи» згідно з трактуванням Біблії, ці істоти мали бути тими тваринами, що потонули під час Потопу. Тому їх і назвали допотопними чудовиськами.

Коли Чарльз Дарвін з’явився на світ, ніхто й гадки не мав про динозаврів. Навіть самого слова «динозавр» ще не існувало. Звісно, людям уже траплялися окам’янілі рештки цих істот. Імовірно, саме завдяки цьому в світі поширилися легенди про драконів — казкових рептилій, у горлі яких палахкотіло полум’я, а з ніздрів виривався дим.

1. Я, Чарльз Дарвін


Привіт усім.
Я — Чарльз Роберт Дарвін. Вашим сучасникам я більше відомий як видатний природознавець, відкривач природного відбору, як той, хто змістив людину з центру світотворення й заявив (хоч це і не зовсім так), що всі ми походимо від мавпи. На думку ж мого батька, мої здібності обмежуються полюванням на мишей.
Я народився 12 лютого 1809 року в Шрусбері, що в графстві Шропшир, в Англії. Мешкаю я в маєтку Маунт. У нас є триповерховий дім, конюшня та великий луг. Нашу родину вважають досить заможною, отже, мені ні на що нарікати.
Моя мама Сюзанна померла, коли мені було вісім років. Я не дуже добре її пригадую. Вона завжди носила мереживні сукні й народила багатьох дітей. У мене є брат і чотири сестри.
Мій батько Роберт Дарвін — дуже шанований лікар. Він великої й міцної статури: метр дев’яносто на зріст і важить 135 кілограмів. Тато часто сердиться на мене, дорікає мені, що я нічим не цікавлюсь і росту нещастям для себе й своєї родини. Тато хоче, щоб я став лікарем, як він сам, розповідає мені про свої «клінічні випадки», а коли ми разом виходимо на прогулянку, він показує мені будинки, де живуть його хворі, або ж де вони… померли.
Я росту жвавим і допитливим хлопчиком, але навчання мені не до вподоби.
Мені подобаються прогулянки селищем, полювання та лови тритонів в озері. Коли можу, я вирушаю на кінну прогулянку з братом Еразмом, або ж прогулююсь з Кароліною, Сьюзен та Меріен — моїми старшими сестрами. В мене є захоплення: я збираю все, що потрапляє мені під руку, — марки, печатки, але найбільше мені подобаються мушлі та мінерали. Люблю колекціонувати кругляки, мене дуже цікавить, звідки насправді вони беруться.
Те ж саме питання в мене виникло, коли я вперше побачив мандрівний (ератичний) валун. Він так зветься, бо ніхто не знає, як він там опинився, посеред поля. До найближчих гір з такими валунами кілька десятків кілометрів!
Саме 1824 року термін «мегалозавр» (тобто велика рептилія) вперше з’являється в науковому трактаті. Вільям Бакленд, геолог і теолог Оксфордського університету, детально описує тварину, чиї окам’янілі кістки було знайдено поруч з університетом, в якому він викладає. Мегалозавр — хижа рептилія завдовжки 12 метрів і заввишки 2 метри. Цю «допотопну» істоту було помилково віднесено до розряду викопних ящірок. Такою її й зображували на малюнках.


2. Мій дідусь — велика людина

У дитинстві я не був, хлопчиком зі зразковою поведінкою: я досить часто сварився, інколи вживаючи погані слова, розповідав купу неймовірних вигадок, щоб підлеститись до дорослих. Я відвідую школу вельмишановного пастора Батлера. Будівля школи нагадує величезну темну казарму, вона розташована за півтора кілометра від моєї домівки. Навчаюсь я так собі. Предмети, що їх ми вивчаємо, видаються мені занадто класичними: нічого, крім античної історії та географії! Яка нудьга! Але в приміщенні складу для садового знаряддя ми з братом обладнали щось на зразок хімічної лабораторії. Там ми проводимо наші досліди, через які мені дали прізвисько Газ.


Я насправді дуже люблю природу й ненавиджу дотримуватися всіляких правил. Мабуть, мій характер чимось схожий на вдачу мого дідуся Еразма. Він був великою людиною, хоча тато й не дуже ним пишається. Я не встиг з ним познайомитися, бо дідусь помер за 7 років до мого народження. Однак багато книжок і речей у нашому домі нагадують про нього. Якщо чесно, то деякі з цих речей не дуже личать такій родині, як наша, тому їх від мене ховають.
Дід Еразм був незграбним і надміру огрядним, однак дуже подобався жінкам. У нього було чотирнадцятеро дітей, дві дружини й одна офіційна коханка. Водночас його знали як дуже шанованого лікаря. Навіть сам король Георг ІІІ запрошував його до Лондона на посаду свого особистого лікаря, але дід Еразм відмовився від пропозиції.
Він був другом Джеймса Ватта, винахідника парової машини, видатного хіміка Джозефа Пристлі та відомого гончара Джозаї Веджвуда (батька моєї матері). Дід Еразм уславив себе геніальними винаходами. Він сконструював механічну скриньку, яка промовляла слова «тато» і «мама», туалет з автоматичним зливом, який спрацьовував, коли відчинялись чи зачинялись двері, і навіть фальшивий ніс для лікування косоокості. Він проектував ракети, підводні човни та літаки. Але для мене найважливіше те, що він цікавився природничими науками й написав книжку про еволюцію. Саме так, дід Еразм написав книжку на тему, яка стане найголовнішою в моїй роботі та в моєму житті.
1822 року в глиноземах Сасексу, що в Англії, пані Мантелл, дружина одного лікаря, який захоплювався палеонтологією, випадково натрапляє на величезний окам’янілий зуб.
Цю реліквію (що була частиною скелета ігуанодонта) надсилають у Париж Жоржеві Кюв’є, найвідомішому палеонтологові тих часів. Кюв’є — геній порівняльної анатомії. Йому достатньо однієї кістки, щоб відтворити будову всієї тварини. З приводу цієї істоти висувають багато гіпотез, але всі моделі далекі від дійсності, до якої наближається лише Кюв’є.


Купити книгу у видавництві "К. І. С."
Комментарии
Анонимно
Войти под своим именем


Ник:
Текст сообщения:
Введите код:  

Загрузка...
Поиск:
добавить сайт | реклама на портале | контекстная реклама | контакты Copyright © 1998-2020 <META> Все права защищены